Oferujemy w zależności od formy, intensywności oraz czasu trwania różne rodzaje masażu: leczniczy, relaksacyjny, limfatyczny, wyszczuplający oraz antycellulitowy.

masaż

MASAŻ LECZNICZY

ma na celu leczenie poszczególnych zaburzeń organizmu poprzez wykonanie określonych zabiegów manualnych polegających na głaskaniu, rozcieraniu i ugniataniu ciała. Masaże stosuje się w ramach terapii po operacji i wypadku, również w stanach pourazowych, wadach postawy oraz bólach mięśni kręgosłupa i bólach pleców. Mogą z niego korzystać również osoby po udarze mózgu, wylewach oraz w przypadku zaniku mięśni. Prawidłowy masaż leczniczy wykonuje się seriami (podstawową serią jest 10 zabiegów) i tylko wtedy możemy oczekiwać jego leczniczego działania.

Wskazania do masażu leczniczego:

  • złamania kości
  • stłuczenia, skręcenia
  • stany pooperacyjne
  • przewlekłe zapalenia stawów, mięśni, ścięgien
  • wady wrodzone oraz zaburzenia rozwoju narządu ruchu
  • zespoły bólowe kręgosłupa
  • porażenia i niedowłady
  • przewlekła niewydolność krążenia
  • choroby układu oddechowego
  • nadwaga

MASAŻ RELAKSACYJNY

to idealny sposób na zmęczenie zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Szybkie tempo życia, codzienne troski i problemy, ciągłe napięcie psychiczne - wszystko to sprawia, że czujemy się przemęczeni i pozbawieni energii. W takiej chwili dobry masaż relaksacyjny leczy obolałe i napięte mięśnie, a także jest prawdziwą przyjemnością dla ciała i dla ducha. Masaż odprężający stosuje się, aby pozbyć się uporczywych bólów, zapobiec kontuzjom i wspomagać rehabilitację. Dodatkowo wpływa on na nasz wygląd. Można dzięki niemu kształtować sylwetkę i przyspieszać proces spalania tłuszczu.

MASAŻ LIMFATYCZNY

to profesjonalny masaż stymulujący przepływ płynów. Stosowany jest również u osób, które chcą przyspieszyć odchudzanie lub sprawić, by skóra stała się jędrna. Niewłaściwy przepływ limfy jest przyczyną powstania obrzęków i zmian skórnych. Masaż limfatyczny jest zbawienny dla osób z zaburzeniami gospodarki wodnej w mięśniach, ze zmianami skórnymi czy zapaleniem zatok. Pobudzając do pracy niektóre komórki na ciele, polepsza się ich odżywienie, przyspiesza się krążenie krwi i usprawnia pracę organów wewnętrznych. Dlatego też drenaż limfatyczny polecany jest młodym mamom. Organizm kobiet po porodzie jest osłabiony po wysiłku i leżeniu, a masaż pozwala mu wrócić do prawidłowego funkcjonowania.

MASAŻ WYSZCZUPLAJĄCY

polega na intensywnym masowaniu, przez co przyspiesza on przemianę materii i umożliwia spalanie zbędnego tłuszczu. Modeluje sylwetkę ciała, przywraca jędrność i sprężystość skóry oraz wspomaga procesy odchudzania. Celem masażu jest rozbicie i rozdrobnienie podskórnej tkanki tłuszczowej. Następuje oczyszczenie organizmu z toksyn i zmniejszenie cellulitu.

MASAŻ ANTYCELLULITOWY

zwiększa ukrwienie tkanki podskórnej i pobudza naczynia krwionośne do pracy, dzięki temu substancje aktywne wędrują głębiej, a ciało staje się gładkie i jędrne. Początkowe ruchy w masażu antycellulitowym to głaskanie, a następnie rozcieranie. Dzięki temu przygotowujemy skórę na mocniejsze wrażenia bodźcowe. Dopiero później można przystąpić do wykonywania ruchów takich jak ugniatanie (uchwycenie fałdu skóry) oraz szczypanie.