program przesiewowy raka jelita grubego

PROGRAM BADAŃ PRZESIEWOWYCH RAKA JELITA GRUBEGO!!

Z przyjemnością informujemy, że od 1 maja 2023 roku pacjenci mogą wykonywać u nas badania kolonoskopii w ramach Programu Badań Przesiewowych Raka Jelita Grubego.

 

Rak jelita grubego jest jednym z najczęstszych nowotworów, zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Rocznie zapada na niego w Polsce około 18 tys. osób. Rozwija się długo, nawet przez kilka lat i może nie dawać żadnych objawów. Dlatego tak ważne jest wczesne

Nie obawiaj się kolonoskopii!!

Kolonoskopia jest badaniem, które pozwala wykryć zmiany i podjąć szybko leczenie. Może być przeprowadzone w znieczuleniu miejscowym lub znieczuleniu ogólnym. Lekarze podkreślają, że wczesne wykrycie choroby znacznie zwiększa skuteczność leczenia.

Możesz wziąć udział w programie w kierunku wczesnego wykrywania zmian w jelicie grubym, jeśli:

  • nie masz objawów sugerujących nowotwór jelita grubego
  • nie miałeś wykonanej kolonoskopii w ciągu ostatnich 10 lat
  • spełniasz kryterium wiekowe: 
  • 50-65 lat
  • 40-49 lat – jeśli Twój krewny pierwszego stopnia miał diagnozę nowotworu jelita grubego..

 

Zapisy na Program odbywają się w naszych wszystkich filiach w Gabinetach Zabiegowych. Pacjent wypełnia ankietę kwalifikującą i otrzymuje darmowe środki do przeczyszczenia. Pacjent nie musi mieć skierowania na badanie. Zapisy oraz więcej informacji pod numerem telefonu: 814  714 160, wew. 1141, 1327, 1225. Skorzystaj z bezpłatnych badań przesiewowych raka jelita grubego w ramach NFZ.